Norite dalyvauti aukcione ir pirkti mišką?

Miško aukciono platformoje miškininkystės įmonės ir investuotojai gali greitai ir patogiai pirkti pardavimui paruoštus miškus: mišką su žeme, statų mišką ir medienos sandėlius. Miško aukcionas vyksta miško pirkėjams varžantis realiu laiku.

Kodėl verta dalyvauti miško aukcione?

  • Pirkėjo registracija nemokama, nėra jokių einamųjų mokesčių.
  • Kasdien nauji parduodamų miškų pasiūlymai iš visos Lietuvos.
  • Atrinkti, vertingi, pardavimui paruošti miško sklypai su rašytinėmis sutartimis.
  • Patogus ir greitas pirkimo procesas per miško aukciono platformą.
  • Pardavimo specialistų pagalba iki sandorio pabaigos.
  • Tik laimėjęs aukcioną dalyvis moka laimėtojo mokestį.

Noriu dalyvauti ir pirkti aukcione. Nuo ko pradėti?

Statyti ir pirkti gali tik platformoje registruotos ir sutartį su UAB "Miško aukcionas" pasirašiusios įmonės. Prašome registruotis čia. Užpildžius registracijos formą el.paštu atsiunčiama sutartis, kurią pasirašius galima dalyvauti aukcionuose.

Kaip statyti aukcione?

Aukcionas prasideda nuo pradinės kainos per numatytą žingsnį. Kad galėtumėte statyti, jums reikia prisijungti ir konkretaus aukciono puslapyje kelti kainą per numatytą žingsnį arba didesnę sumą. 

Kas yra automatiniai statymai?

Pasirinkus automatinį statymą, sistema automatiškai kels kainą už jus iki jūsų nurodytos ribos. Automatinis statymas pirmą ir tolesnius statymus atlieka per konkretaus aukciono žingsnį. Kitam dalyviui pakėlus kainą, sistema automatiškai stato už jus, kad būtumėte laimintis dalyvis savo automatinio statymo ribose. Jei kitas dalyvis pastato daugiau, nei jūsų automatinis statymas, jūsų statymai baigiasi. Automatinį statymą galite padidinti, bet ne sumažinti. Aukcioną galite laimėti ir už mažesnę sumą, nei jūsų automatinis statymas, jei dalyvių statymai sustoja ir aukcionas baigiasi. 

Kas laimi aukcioną?

Aukcionas laikomas įvykusiu, jei statymais pasiekta arba viršyta su miško savininku suderinta pradinė pardavimo kaina. Aukščiausią sumą pastatęs aukciono dalyvis yra aukciono laimėtojas.

Kokie įsipareigojimai atlikus statymą?

Aukščiausią kainą pasiūlęs pirkėjas įsipareigoja turtą nupirkti ir ne vėliau nei per 90 dienų nuo aukciono paskelbimo pradžios privalo pasirašyti Pardavimo sutartį. Sutartis gali būti laikoma negaliojančia tik tuo atveju, jeigu norą pirkti mišką pirmumo teise pareiškia perkamos valdos kaimynas.

Nuo ko priklauso mokestis, kurį turi sumokėti laimėjęs aukcioną dalyvis?

Pasibaigus aukcionui, laimėtojas per 5 (penkias) darbo dienas turi sumokėti aukciono laimėtojo mokestį aukciono organizatoriui. 

Ar galima pratęsti aukciono laiką?

Jei naujas statymas pateikiamas per penkias minutes iki aukciono pabaigos, aukcionas yra automatiškai pratęsiamas dar penkioms minutėms. Toks pratęsimų skaičius yra neribojamas ir tęsiamas tol, kol likus paskutinėms penkioms minutėms iki aukciono pabaigos nebepateikiamas nė vienas naujas statymas.

Ar aukciono organizatorius informuoja apie paskelbtą aukcioną?

Aukciono organizatorius informuoja miško pardavėjus apie jį paskelbtą aukcioną.

Ar aukciono organizatorius informuoja laimėtoją apie pasibaigusį aukcioną ir pardavimo sutarties pasirašymo datą ir laiką?

Organizatorius elektroninio ryšio priemonėmis informuoja laimėtoją apie pasibaigusį aukcioną bei apie pardavimo sutarties pasirašymo datą ir laiką ir koordinuoja pardavimo sutarties pasirašymą tarp laimėtojo ir savininko.

Kaip žinoti, kad registracija į Miško aukciono platformą yra sėkminga - dalyvis patvirtintas ir galima daryti statymus?

Apie naujo dalyvio paskyros patvirtinimą ir aktyvavimą yra išsiunčiamas pranešimas nurodytu dalyvio kontaktiniu numeriu bei išsiunčiamas el. aiškas su ranka pasirašyta sutartimi.

Kas parengia ir suderina visus dokumentus?

Aukciono organizatoriai parengia ir suderina šalių pasirašomus dokumentus.

Kas pasirūpins NŽT pažyma?

Pasibaigus aukcionui, miškų pardavimo specialistas padeda miško savininkui užsakyti NŽT pažymą ir rūpinasi tolesniu pardavimo procesu iki sandorio sudarymo.

Ar man reikia pačiam susirasti notarą?

Ne, viskuo rūpinasi miškų pardavimo specialistai. Jie sulaukę pažymos iš NŽT suderina tinkamą sandorio datą ir laiką pas notarą.